fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jakie szydełko wybrać?

Jakie szydełko wybrać?

Opowiem Ci trochę o szydełkach. Ale spokojnie! Będzie z umiarem i przystępnie!

Istnieje wiele rodzajów szydełek. Zaspokajają różnorodne potrzeby, wykonane są z różnych materiałów, mają rożną budowę i przeznaczenie.

Szydełka mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, bambus czy plastik. Drewniane szydełka są lekkie i przyjemne w dotyku, co sprawia, że są wygodne w użyciu. Szydełka metalowe są natomiast trwałe i gładkie. Mogą jednak sprawiać, że palce szybciej się męczą. Szydełka bambusowe łączą w sobie lekkość drewna i trwałość metalu. Szydełka plastikowe są lekkie, dzięki czemu nie obciążają dłoni.

Co do budowy, szydełka dzielimy na:

  • tradycyjne – posiadają krótką rękojeść i są najbardziej uniwersalne.
  • tunezyjskie – mają dłuższą rękojeść i wykorzystuje się je w konkretnej technice pracy.
  • ergonomiczne – mają specjalnie zaprojektowane uchwyty, dzięki czemu możemy zredukować zmęczenie dłoni długą pracą.

Musisz pamiętać też, że szydełka różnią się miedzy sobą ze względu na producenta! Różnice to na przykład kształt uchwytu czy kształt haczyka. Cechy te wpływają znacząco no komfort pracy. Tutaj nie ma rady! Trzeba testować!

W dzisiejszym rynku można znaleźć szydełka różnych firm. Oto kilka z nich:

  1. Clover: Firma znana z innowacyjnych narzędzi do rękodzieła oferuje różnorodne szydełka, w tym ergonomiczne modele z wygodnymi uchwytami.
  2. Tulip: szydełka Tulip cieszą się uznaniem ze względu na wysoką jakość wykonania i ergonomiczny design.
  3. KnitPro: Międzynarodowy producent oferujący szeroką gamę akcesoriów do dziergania, w tym szydełek wykonanych z różnych materiałów.
  4. Pony: Indyjski producent, który dostarcza szydełka o różnych długościach i kształtach, umożliwiając dopasowanie do różnych technik dziergania.

Podsumowując, wybór szydełka zależy szczególnie osobistych preferencji. Ważna jest też technika jaką wybierzemy. Jeśli nie wiesz jakie szydełko zamówić znajdź pasmanterię w Twojej okolicy lub wybierasz się na targi dziewiarskie: takie jak Drutozlot lub WoolFashion. Możesz też poszukać lokalnej grupy zrzeszającej miłośników dziergania – zazwyczaj każdy ma inne narzędzie. Takie spotkania to świetna okazja do owocnych testów i zawierania dziewiarskich znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych w celu umieszczenia komentarza na blogu. W każdej chwili mogę wycofać zgodę. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych zawarte są w polityce prywatności.